“Зелений коридор” із стріляниною, години очікування: як проходила евакуація мирного населення з Енергодару до Запоріжжя, - ФОТОРЕПОРТАЖ


Евакуація мирних людей з Енергодару до Запоріжжя пройшла успішно. Проте вона тривала весь день і могла бути “зірваною” не один раз.

Про те, що сьогодні під егідою “Червоного хреста” буде організовано гуманітарний коридор із Запоріжжя до Енергодара, та зелений – для евакуації населення – до міста Запоріжжя стало відомо зранку. З 9:00 було оголошено режим припинення вогню. О 10 ранку волонтери Запорізької обласної організації “Червоний хрест” відправились від свого офісу, дорогою зустрілися з гуманітарним вантажем, який підготувала місцева влада та вирушили до Василівки. Вже за 2 години гумконвой прибув до блокпоста у Василівці.

“Окупанти тримали наш гуманітарний вантаж 6 годин. Ми намагалися домовитися аби хоча б відправити інсулін, але нам відмовили. Тричі повторили “разварачивайтесь”, без пояснень”, – сказала керівник обласної організації “Червоний хрест” Оксана Бекетова.

“Зелений коридор” із стріляниною, години очікування: як проходила евакуація мирного населення з Енергодару до Запоріжжя, - ФОТОРЕПОРТАЖ , фото-1

Вона каже, що намагалась вмовити окупантів пропустити хоча один автомобіль – той, що віз ліки для дітей, але ворожі військові були невблаганні.

“В районі Кам’янського ми почули гучні постріли. З нами були спеціалісти ДСНС і вони сказали, що це були касетні міни. Тож ми вимушені були швидко пересуватись. Ми виїхали на безпечну відстань і там очікували понад 4 години евакуйованих людей з Енергодару і супроводили їх до Запоріжжя”, – говорить Бекетова.

У той же час, з Енергодара виїхало 12 автобусів з людьми, дорогою до них доєдналися ще 100 автомобілів.

“На даний момент з Енергодару вивезли 613 людей і в дорозі до колони приєдналися з навколишніх сіл ще 100 авто. Облік всіх зробимо. Люди будуть евакуйовані далі, а хто вирішить залишитися, то залишаться”, – сказав голова ЗОВА Олександр Старух.

У Василівці окупанти довго тримали людей на блокпосту. Як потім розповіли волонтери, на рівні Національного комітету “Червоного хреста” велись перемовини і було досягнуто домовленостей, що людей таки пропустять. Водій одного з автобусів на ім’я Іван каже, що добре розумів, куди їде, але не здогадувався, якою буде ця дорога.

“Нам дали “коридор”. В Василівці почали стріляти. В моєму автобусі було 47 людей. Куди діватися? Треба людей вивозити, треба допомагати. Всі хочуть кудись їхати аби життя зберегти. Сам не залишу місто і родина також в Енергодарі буде”, – говорить Іван.

Ми спілкувались з ним, коли в його автобусі вже не було людей. Їх зустріли та відправили далі. Чоловік каже, що вже прийшов до тями і почуважься значно легше. “Головне, аби був настрій нормальний і тоді буде менше страху”, – додав Іван.

У Запоріжжі людей зустріли, їм буде надано прихисток та допомогу. Що стосується гуманітарної допомоги, то це вже четверта спроба організувати її із Запоріжжя (три з них – до Маріуполя). Очільник області каже, що росіяни не дають “зелений коридор”, намагаються використати ситуацію аби переформатовувати свої війська. Але завтра будуть знову намагатися відправити гумконвой. Адже є велика потреба в гуманій допомозі, ліках, товарах першої необхідності. Також треба вивозити людей. Як сказав Старух, лише евакуаційними потягами із Запоріжжя виїхало 71000 людей, самотужки (власним транспортом) виїхали ще більше.

Як раніше повідомляв 061, у Запоріжжі збільшилася кількість бомбосховищ. 

Фото Катерини Клочко

Источник: 061.ua

Добавить комментарий