Як зареєструвати ФОП

Малий бізнес в Україні – це величезний прошарок підприємців, які створюють додану вартість та заповнюють потреби більшості громадян. Перукарі, перевізники, виробники одягу та взуття, роздрібні торгівці, айтішники тощо завжди мають роботу і завжди затребувані. Щоб працювати легально, їм потрібно зареєструватися у якості ФОП, надавати декларацію та сплачувати податки. Станом на 2021 рік кожен п`ятнадцятий українець мав статус фізичної особи – підприємця. 

https://ua.news/wp-content/uploads/2020/03/fd7de390c6a08534e9dc9dbf23cc24ce.jpg

Навіщо потрібна реєстрація

Зареєструвашися, підприємець отримує офіційне визнання від держави і може розраховувати на захист в разі порушення його прав. Маючи реєстрацію, ФОП може подавати заявку на кредит, візу. Але найголовніше – це офіційне підтвердження доходів. 

Зараз реєстрація фізичної особи – підприємця можлива безпосередньо у ЦНАПі, виконкомі, райдержадміністрації або онлайн через додаток Дія. Надійний сервіс «Гід з державних послуг» допомагає підприємцям, надаючи повну інформацію про необхідні документи для оформлення статусу ФОП. 

Для реєстрації потрібно зовсім небагато – лише заява від майбутнього підприємця та документ, що посвідчує особу. В разі, коли утворюється сімейне фермерське господарство, потрібні також договір або декларація про його створення. Якщо підприємницькою діяльністю займається особа віком від 16 до 18 років, слід надати письмову згоду від її офіційного представника. 

Важливий нюанс – вибір КВЕДу та відповідно форми оподаткування до нього. Для різних типів оподаткування передбачено різні напрямки зайнятості. ФОП може обрати від 1 до 5 напрямків, тож цей момент слід продумати заздалегідь. Можливо, що бізнес буде розширюватися й охоплювати інші сфери.

Що далі

Надавши на розгляд документи, слід очікувати результату, який отримують протягом 24 годин. Реєстрація в якості фізичної особи – підприємця повністю безкоштовна як при особистому поданні документів, так і онлайн. 

Можливі результати подання заяви:

  • Реєстрація особи в якості ФОПа та надання їй витягу з держреєстру. 
  • Відмова у реєстрації та вказання причини.

Після позитивного рішення підприємець може легально займатися обраною справою (бізнесом), отримувати прибуток та сплачувати податки. 

У разі відмови заявник може звернутися до окружного адміністративного суду або до колегії з розгляду відповідних скарг. Але перед цим обов’язково слід перевірити, чи дійсно причина відмови несправедлива.  

Добавить комментарий