Як обрати безпечний та ефективний розчин для догляду за лінзами?

Досвідчені користувачі контактної оптики знають, що безпека та комфорт використання лінз залежить від догляду. Якісний розчин здатен очистити, зволожити матеріал, а ще зробити його більш м’яким та комфортним. Ми розповімо, як обрати рідину для лінз, враховуючи матеріал, план заміни оптики та особливості ваших очей. 

Який розчин найкраще очищує лінзи?

Існує 4 категорії розчинів для догляду за контактною оптикою. Визначити найефективніший засіб неможливо, адже вони призначені для різних етапів очищення. Офтальмологи радять обирати рідину, враховуючи період використання та матеріал, з якого виготовлені лінзи. Також варто враховувати особливості очей, а саме: чутливість, схильність до алергічних реакцій чи пересихання. Важливо і те, чи палить пацієнт, чи користується декоративною косметикою та парфумами. 

Розглянемо 4 види розчинів для лінз:

  • Сольові — найперші рідини, які використовували для промивання та зберігання пластинок для корекції зору. Вони безпечні для очей, адже по складу максимально наближені до сліз людини. Зараз ці засоби не використовують, адже вони не здатні повноцінно продезінфікувати матеріал, розчепити жирові та ліпідні плівки.
  • Пероксидні системи значно ефективніші, адже знищують усі види бактерій, вірусів та грибків. Глибоке очищення матеріалу відбувається завдяки хімічній реакції та нейтралізації перекису водню. Важливо проводити пероксидну обробку у контейнері, який йде у комплекті з рідиною та суворо дотримуватись рекомендованого часу дезінфекції. Якщо налити пероксидний розчин у контейнер без титанового диска, або дістати пластинки до завершення процесу нейтралізації перекису, хімічна речовина на поверхні пластини спричинить опік рогівки. 
  • Ферментні таблетки призначені для очищення матеріалу від органічних забруднень — білкових та жирових плівок. Зазвичай їх використовують люди, які носять оптику з планом заміни 3 чи 6 місяців. Ферментні засоби бувають у вигляді рідин чи таблеток, які треба розчинити в універсальному розчині. Ферментне очищення відбувається у звичайному контейнері. Його наповнюють розчином, поміщають у кожну комірку по одній таблетці та лінзі. 
  • Універсальні розчини виконують усі функції попередніх засобів. Їх можна використовувати для промивання, дезінфекції та зберігання лінз. Найкраще вони працюють з оптикою частої заміни — на 14 чи 30 днів. У лінійці універсальних засобів є моделі з гіалуроновою кислотою, які зволожують гідрогелеві пластинки та захищають від пересихання. Також є засоби з мінімальним вмістом консервантів, призначені для людей з чутливими очима. 

Якщо ви носите лінзи місячної заміни та не відчуваєте дискомфорту протягом всього часу використання, обирайте універсальний розчин. Користувачам оптики частої заміни (3 чи 6 місяців) варто один раз в місяць дезінфікувати пластинки пероксидною системою та проводити ферментне очищення. Замовляйте засоби для догляду за лінзами в інтернет-магазині Київлінза.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *