Котли холмова Бізон

Теплогенератори тривалого горіння також називають твердопаливним котлом Холмова, а також теплогенераторами тривалого горіння. Конструктивно він складається з двох вертикально розташованих шахт. Перша шахта більш об’ємна, її потрібно використовувати для укладання і спалювання палива. Котел Холмова має конструктивну особливість спалювання палива. Агрегат називають шахтними котлами тривалого або нижнього горіння. Для допалювання газів призначена друга шахта, вона має менші розміри. У цій зоні зазвичай розташовуються теплообмінники, так як це місце концентрації тепла.

У цьому пристрої дрова або інше паливо горять в одному відсіку. У теплоакумуляторі накопичується тепло, яке потім передається трубами. Важливо, що всі продукти згоряння проходять через звичайний димар. Необхідно стежити за чистотою та прохідністю шляху для диму. Це може призвести до того, що вся кімната буде в диму.

Для будь-якого котла головним є температура, яку може створити пристрій. Ця температура досить висока, щоб нагріти не лише приміщення, а й водяну сорочку котла, теплообмінники. Також залишиться тепло ще для одного теплоакумулятора.

Який спосіб завантаження палива у котел Бізон? Якщо говорити про шахтний різновид, то тут завантажується зверху до головної шахти. Спочатку дрова чи інша сировина спускатиметься вниз. В результаті виходить безперервний процес горіння.

Крім того, такий спосіб завантаження дозволяє укласти паливо більше вказаного як запас. Покращує експлуатацію шахтного котла Бізон. На одній порції дров цей прилад може горіти до 24 годин. Цей показник дуже хороший і допомагає тим, хто не має часу постійно стежити за необхідністю донесення сировини.

Варто розглянути види сировини, які підходять для завантаження в цей різновид котла. Невибагливий шахтний котел можна назвати неприскіпливим, тому що він здатний працювати на різному паливі: дрова, вугілля та брикет. При цьому різні види сировини дають різну кількість тепла та прогоряють із різною швидкістю.

Найширший вибір шахтних котлів Бізон в Україні тут https://kotel-bizon.in.ua/bizon-holmova

При цьому шахтний котел Бізон не звертає уваги на вологість сировини. Якщо ви покладете вологі дрова, то вони просушить, а потім використовує за прямим призначенням. Але в цьому випадку найкраще використовувати «мокру» сировину. З цієї причини рекомендується дотримуватись значення вологості 25–30%.

Твердопаливний котел тривалого горіння з верхнім завантаженням, відрізняється від більшості аналогів власне «нижнім» горінням. Також відмінна риса – об’ємна топка, в яку можна помістити великі поліни завдовжки до 70-80 см.

У зону горіння надходить повітря через колосники. Він може регулюватися як вручну (відкриттям/закриттям дверцят зольника), так і за допомогою спеціальних пристроїв. Механізм механічного регулятора тяги. Небажано використання вентилятора наддуву з шахтним котлом, оскільки дим валитиме всередину приміщення. Хороший варіант — це Витяжний вентилятор або димос. Для налаштування правильної протоки повітря.

В шахтному котлі одночасно горять не всі дрова, а лише невеликий за товщиною шар. Під власною вагою паливо опускається вниз (тому завантажувати його слід не дуже близько до стінок камери згоряння). Дим піднімається із зони горіння та нагріває дрова, що знаходяться зверху. Тому котли можна топити навіть свіжоспиленою деревиною, вологість якої досягає 50-60%. Коли дрова будуть укладені на колосники, вони будуть майже сухими.

Добавить комментарий