Чи варто купувати автомобіль з коробкою передач з подвійним зчепленням?

У пошуках нового автомобіля виникає безліч питань, які необхідно задати собі. Питання про вантажний відсік, технології, опції, розкіш та інші різноманітні елементи будуть виникати не один раз під час покупки нового автомобіля. Однак, з точки зору водія, є лише три основні питання:

  • Наскільки комфортно керувати автомобілем;
  • Наскільки цікаво їздити;
  • Наскільки хороший автомобіль на паливі.

Основний фактор у відповіді на ці три питання пов’язаний з правильною трансмісією. Подивімося правді в очі, механічні коробки передач не для всіх. Вони вимагають знайомства з ними та певного рівня досконалості, щоб отримати саме те, що потрібно. З традиційною автоматичною коробкою передач водії мали змогу відчути досить комфортний, але менш захопливий досвід. Проте, автоматична коробка передач може залишити незадоволеним будь-якого ентузіаста водіння. На щастя, у світі автоматичних трансмісій досягнуто прогресу, який може допомогти полегшити ці проблеми.

Трансмісія з подвійним зчепленням

Останньою тенденцією в трансмісіях є трансмісія з подвійним зчепленням, або DCT. Детальніше про це за посиланням https://honda.ua/motorbike/dct/. Трансмісії з подвійним зчепленням існують вже досить давно, особливо у потужних автомобілях, але ця технологія впевнено прокладає собі шлях і в більш повсякденних автомобілях. DCT дуже схожі на механічні коробки передач, за винятком того, що вони мають два зчеплення і не мають педалі для управління ними. Це означає, що при перемиканні передач зменшується кількість перебоїв у подачі потужності. Це працює так: поки ви їдете, машина вже вибрала наступну передачу, тому, коли вона потрібна, вона просто швидко перемикається. Не потрібно вимикати та вмикати зчеплення. Весь процес перемикання передач займає лічені мілісекунди, і це набагато швидше, ніж на механічній коробці передач.

Для порівняння, середній час перемикання передач на механічній коробці передач коливається від півсекунди до цілої секунди. Раніше звичайні автоматичні коробки передач перемикалися набагато довше, ніж DCT. Однак сьогодні нові досягнення в програмному забезпеченні та дизайні автоматичних трансмісій зробили їх набагато, набагато швидшими та швидшими в перемиканні. Колись DCT були золотим стандартом в області високоефективних трансмісій, але зараз, коли автоматика стає все швидшою, вони починають відходити на другий план.

Багато DCT можуть працювати в двох режимах: повністю автоматичному, коли комп’ютер автомобіля вибирає, коли перемикати передачі, або в ручному режимі, який дозволяє вибирати передачі за допомогою кнопок, підкермових пелюсток або переміщенням важеля перемикання передач. Зрештою, DCT є ідеальним варіантом для водія, який бажає мати захопливе ручне керування, коли він цього хоче, та комфортну автоматичну трансмісію для більш повсякденного водіння.

Технологія DCT є чудовою ідеєю для високопродуктивних автомобілів, де необхідне точне перемикання передач.

Добавить комментарий