Що має бути у домашній майстерні

Домашні майстерні, звісно, ​​можуть бути дуже різними. Одна справа — куточок для рукоділки на лоджії і зовсім інша — широке місце для роботи з пиломатеріалами. Що має бути у такому приміщенні, щоб майстерня повноцінно працювала.

Відразу обмовимося, що йдеться саме про майстерню на території приватного будинку, а не квартири. У багатоповерхівці неможливо облаштувати місце для роботи з деревиною та іншими великими предметами, не можна встановити верстат і так далі. У приватному будинку майстерня може розташовуватися:

  • В гаражі.
  • Сарає.
  • Підвальне приміщення.
  • Прибудова до будинку.
  • Засклену веранду.

Багато домашніх умільців будують спеціальний будиночок, який стає майстернею. Площа такої будівлі не повинна бути меншою за 6 квадратних метрів, інакше не поміститься все необхідне. Такої площі виявиться недостатньо, якщо мають бути роботи з пиломатеріалами — дошками, колодами та брусом завдовжки від 3 метрів. В такому випадку буде потрібно верстак поруч із майстернею, під навісом на вулиці, щоб пиляти деревину там, а потім уже заносити в приміщення.

Інтернет-магазин МеталРіз пропонує металорізальний інструмент за найнижчими цінами.

Дуже важливо правильно розпланувати розміщення всіх предметів у майстерні. Що і де розташовуватиметься — накидайте схему, щоб зрозуміти, як буде найбільш зручно. Важливо враховувати, де розетки, без яких не обійтися, розмістити джерела світла. Досвідчені домашні майстри впевнені, що в центрі майстерні потрібно розмістити стіл, пилку, рейсмус і фуган, якими користуються найчастіше. Перед цими верстатами та за ними має бути простір для складування та подачі заготовок.

У правильній, багатофункціональній домашній майстерні повинні бути:

  1. Верстат з верстатами. Якщо в приміщенні є вікно, розташувати основну робочу поверхню потрібно біля нього, щоб скористатися природним освітленням.
  2. Місце зберігання робочого одягу. Розташовувати вішалку для неї краще поряд із входом, щоб одразу переодягнутися.
  3. Ємність для сміття та відходів – поряд з робочим місцем.
  4. Численні системи зберігання. В майстерні знадобляться полиці для інструментів, органайзери для дрібних деталей, металовиробів, кріплень. Невеликі ручні інструменти зручно зберігати на настінному пегборді над верстатом, а на полицях, розташованих вище за зрост людини — антресолі — щось упаковане, відсортоване і нечасте.

Навколо верстата та верстатів має залишатися достатньо місця для пересування та різних маніпуляцій з деталями та заготовками.

Наповнення домашньої майстерні, кількість та вид інструментів, які тут зберігатимуться, безпосередньо залежать від того, якими роботами займатиметься власник. У будь-якому випадку необхідно кілька джерел освітлення, опалення, якщо майстерні користуються цілий рік, система вентиляції. Не завадить вогнегасник. Все сміття потрібно своєчасно прибирати, вогненебезпечні рідини та предмети зберігати в надійному місці, подалі від джерел іскор та тепла. Не варто засмучуватися, якщо ваша майстерня не виглядає як на картинці. Робоче безладдя — це абсолютно нормально! Головне, щоби все було під рукою і працювати було зручно.

Iнтернет-магазин промислових інструментів Metal Rez.

Добавить комментарий