Молитва, свічки, квіти та колоски: у Запоріжжі вшанували жертв Голодоморів, - ФОТОРЕПОРТАЖ

[ad_1]

Молитва, свічки, квіти та колоски: у Запоріжжі вшанували жертв Голодоморів, - ФОТОРЕПОРТАЖ

Цього року виповнюється 100 років від часу першого масового голоду в Україні 1921–1923 років. Також цього року виповнюється 75 років від масового голоду 1946–1947 років.

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів.

Сьогодні близько сотні мешканців Запоріжжя прийшли до пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 аби вшанувати пам’ять загиблих.

Детальніше у репортажі 061.

Пані Наталя щороку приходить разом із подругою до цього пам’ятника аби вшановувати пам’ять невинно убієнних українців, загиблих у 1932-1933 році.

Кожного разу приносить різні смаколики.

«Ми всі знаємо, що це був штучно створений голодомор і багато людей загинуло. Якби тоді українці не загинули, то зараз би нас було не 30, а 130 мільйонів. В тому році я приходила з яблуками, а сьогодні принесла квіти — символи пам’яті. Моя мати 1938 року і пам’ятає голод 1947 року. Тоді люди боялися розповідати», — каже Наталя.

Голова ОДА Олександр Старух також зазначив, що кожен українець має історію в своїх родинах про бабусь і дідусів, які втратили рідних,близьких під час Голодоморів.

«Багато років держава замовчувала голод, про це було заборонено говорити. Сьогодні нам треба зрозуміти, чого це було і як це було. Сьогодні маємо пам’ятати тих хто загинув», — сказав він.

Священики всіх конференції провели спільну молитву за упокій.

«Це молитва за упокій душі, де спільно ми разом молимось завжди за здоров’я чи упокій. Бо закинули і православні, і католики, і мусульмани — всі хто проживав на території нашої держави», — говорить військовий священик військової частини Національної гвардії 3033 Православної церкви України Анатолій Кусик.

Всі бажаючі поклали квіти та запалили свічки до пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років.

[ad_2]

Источник: 061.ua

Добавить комментарий