Працівники заповідника Хортиця показали унікальне відео про найбільший експонат Музею історії Запорозького козацтваПрацівники заповідника Хортиця показали унікальне відео про найбільший експонат Музею історії Запорозького козацтва

Стовбур старовинного дуба, який восени 1981 року підняли з дна русла Старого Дніпра біля острова Хортиця. Фахівці встановили, що це стовбур ще зовсім молодого дубка з прижиттєвим віком 200-500 років, але після проведення відповідних аналізів та досліджень з’ясувалось, що дерево пролежало у воді майже шість тисяч років.

Працівники заповідника Хортиця показали архівні кадри, на яких видно, як проходила операція із підняття дерева, як велетня розмістили в будівлю музея, яка на той час ще будувалась. 

“Він першим зайняв своє почесне місце в експозиції на той час недобудованої будівлі музею ще у 1982 році. Саме для цього велетня вагою у вісім тон була розроблена спеціальна конструкція з урахуванням чотирьох поворотів при його монтуванні в експозиції”, – прокоментували працівники заповідника.

Через війну музей не працює. 

Нагадаємо, у 2021 році стартувала реконструкція аварійної будівлі Музею вона проходила в рамках Програми “Велике будівництво”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Источник: 061.ua

Добавить комментарий