У Запорізькій області аграрії зібрали 440 тисяч тонн зернових та зернобобових

[ad_1]

У Запорізькій області аграрії зібрали 440 тисяч тонн зернових та зернобобових

Перша фаза збиральних робіт в 2023 році завершена. У Запорізькій області (на підконтрольній Україні території) врожай збирався в трьох районах — Пологівському Василівському та Запорізькому. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі ОВА сказав заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ЗОВА Олександр Ясинецький. 

За його словами, у збиранні було задіяно 60 комбайнів.

«240 підприємств Запорізької області залучали 560 млн кредитних коштів. Допомагали і міжнародні організації: надавали насіння кукурудзи, соняшника, ріпаку. Планують вже в цьому році видати мінеральні добрива нашим господарствам під майбутній урожай і посівний матеріал озимих культур», — сказав він. 

Посадовець також озвучив попередні підсумки збирання ранніх зернових та зернобобових культур. 

«На сьогодні зібрана вся площа, яка планувалась — це 141 тис га. Зібрано 440 тисяч тонн ранніх зернових та зернобобових, в тому числі пшениці зібрано 370 тисяч тонн. Якщо порівнювати з минулим роком, то врожайність всіх сільськогосподарських культур приблизно на 2-3 ц/га більша ніж у минулому році. Тобто 31 ц /га в середньому було зібрано по області зернових та зернобобових культур», — сказав він. 

На сьогодні в області для зберігання є 9 елеваторів на 360 тисяч тонн. Крім того, на 550 тисяч тонн є площі для зберігання у самих господарствах.

«Ми отримаємо додатково близько 200 тисяч тонн соняшнику, потім кукурудзи 15 тисяч тонн», — сказав Ясинецький.

Щодо потреб на виготовлення хлібу, то для цього потрібно 125 тисяч тонн (мова про підконтрольну частину).

Щодо якості зерна, то в ОВА запевняють, що сьогодні вона по всій країні не така, яка б хотілося. Чому так сталося ? Це питання до науки. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

[ad_2]

Источник: 061.ua

Добавить комментарий