У Запоріжжі здійснюють моніторинг цін на продукти в супермаркетах та магазинах

[ad_1]

У Запоріжжі здійснюють моніторинг цін на продукти в супермаркетах та магазинах

Робоча група у складі спеціалістів Держпродспоживслужби та співробітників Нацполіції здійснює моніторинг цін на продукти у мережевих супермаркетах та у невеликих магазинах Запоріжжя. На 10 квітня вже перевірено больше 500 об’єктів торгівлі. 

Про це повідомив секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв, передає 061.

В першу чергу чергу перевіряють, чи підвищують ціни на соціально значущі продукти: борошно, макаронні вироби, хліб, гречку, вівсянку, свинину, яловичину, курку, молоко, вершкове масло, сметану, яйця, олію, цукор, капусту, цибулю, буряк, моркву, картоплю.

Якщо в супермаркетах чи магазинах виявляють підвищення ціни на продукти, то робоча група з моніторингу вживає превентивні заходи для того, щоб ціни було знижено до економічно обґрунтовано рівня.

Міська влада нагадує власникам магазинів та супермаркетів, що при підвищенні ціни на товари на 15%, це треба задекларувати за 30 днів до підвищення, якщо на 10% — за 14 днів, а якщо на 5% — то за 3 дні до встановлення нової ціни. Але ціни на борошно, молоко, хліб, яйця, м’ясо курки та соняшникову олію не можна підвищувати більше ніж на 10% до кінця квітня. 

Анатолій Куртєв попросив не наживатись на війні.

— Пам’ятайте, що зараз багато людей залишилося без роботи чи підробітків. У нашому місті зараз багато переселенців, дехто з яких взагалі рятувався, як міг, та приїхав до нас без документів та без копійки в кармані. Будь ласка, не треба заробляти на чужому горі та скруті. Ця війна – це іспит на порядність та людяність. І ми, запоріжці, маємо скласти його з честю, — звернувся секретар міської ради. 

Як раніше писав 061, на Запоріжжі російські окупанти хизуються фактами мародерства на заправках та алкогольних складах.

[ad_2]

Источник: 061.ua

Добавить комментарий